401
640628

Ulrika Wärmling

(Sverige, Född 1970)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Ulrika Wärmling
(Sverige, Född 1970)

"Andie in Washington Square Park"

Signerad Ulrika Minami Wärmling och daterad 2009 a tergo. Duk 180 x 140 cm.

Proveniens

Galleri Charlotte Lund, Stockholm.

Galleri Charlotte Lund, Stockholm, "Les Nouveaux Noirs", 26 augusti – 3 oktober 2009.
Borås konstmuseum, "Drömfångare", 25 januari - 13 april 2014.