411
646399

Li Jin

(Kina, Född 1958)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Li Jin
(Kina, Född 1958)

"Flower is good and moon is round (Hua hao yue yuan)"

Signerad Li Jin i bildytan med tre röda stämplar. Utförd 2000. Tusch och blandteknik på papper 40,5 x 44,5 cm.

Proveniens

Galleri Lars Bohman, Stockholm.

Galleri Lars Bohman, Stockholm, "Li Jin", 2001.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

310. Marie-Louise Ekman, "Utforskande penna-monument, Picasso-dam och en Olle Baertling-målning".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK