640995

VICKE LINDSTRAND, vas, "Träd i dimma", Kosta 1950-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Dekor i mörkt violett och opalvitt mot ofärgat glas. Signerad Kosta Lu 2005. Höjd 33,5 cm.

Smärre repor, invändig beläggning.