80
643365
OIVA TOIKKA, fågel, Kiikkuri. Nuutajärvi, Notsjö, 1970-talets mitt.
Oiva toikka, fågel, kiikkuri. nuutajärvi, notsjö, 1970-talets mitt.

Rött och grönt glas. Signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö samt etikettmärkt ARABIA. Längd 47 cm, höjd 26,5 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 146 - 2 682 EUR

Klubbat pris:
26 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19