82
611197
ALVAR AALTO, bordsarmatur "A 704", Valaistustyö, Finland 1950-tal.
Alvar aalto, bordsarmatur "a 704", valaistustyö, finland 1950-tal.

Vit- och svartmålad metall och svart läder. Invändigt stämplad A 704 Valaistustyö. Höjd 37 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 292 - 5 365 EUR

Klubbat pris:
48 000 SEK
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19