85
622845
IB KOFOD LARSEN, fåtöljer, ett par, "Elisabeth", Christensen & Larsen, Danmark 1950-60-tal.

Palisander, klädda i brunt läder. Brännstämplade C.

Smärre slitage, armstöden något blekta. (2)

Utropspris:

100 000 - 150 000 SEK

10 730 - 16 094 EUR

Klubbat pris:
230 000 SEK
Tilläggslista

Cites-intyg finns.

Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19