97
585229
HANS J WEGNER, stolar, 6 st "CH-31", Carl Hansen & Son, Danmark 1960-tal.
Hans j wegner, stolar, 6 st "ch-31", carl hansen & son, danmark 1960-tal.

Betsad ek, sits och rygg av flätad rotting, brännmärkta.

Rottingskador.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 146 - 2 682 EUR

Klubbat pris:
32 000 SEK
Övrigt

Inköpta på Illums Bolighus i Köpenhamn på 1960-talet.

Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31