1015
662904

Albert Henry Fullwood

(Australien, 1863-1930)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
Albert Henry Fullwood
(Australien, 1863-1930)

ALBERT HENRY FULLWOOD, papp-pannå, signerad AF och otydligt daterad -25.

"A Mountain Road". 13,5 x 17,5 cm.

Ytsmuts. Visst slitage längs ramkant.

Proveniens

Inköpt i Australien under 1970-talet.
Därefter i arv till nuvarande ägare.