1056
665799

Amalia Wilhelmina von Königsmarck

(Tyskland, 1663-1740)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Tyskland, 1663-1740)

Självporträtt

Signerad Amalia Wilhelmina Königsmarck fecit och daterad Ao 1687. (Kopierad från originalduken) Duk uppfodrad på pannå 72 X 57 cm.