1082
642290

Gottfried Kneller

(Tyskland, 1646-1723)
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
9 490 - 11 400 EUR
10 900 - 13 000 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gottfried Kneller
(Tyskland, 1646-1723)

GOTTFRIED KNELLER , Hans krets, ett par, olja på duk, Tyskland/England.

John Williams of Rempstone och hans maka. Ett par. Uppfodrade dukar, 127 x 102 cm respektive 124 x 103 cm.

Uppfodrade dukar, retuscher, skarpmärken.

Proveniens

Rapps Konsthandel, Stockholm.