1096
402750

Rafael, kopia efter

(Italien, 1483-1520)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Rafael, kopia efter
(Italien, 1483-1520)

RAFAEL, kopia efter, olja på koppar, 1600-tal

Transfiguration. 55 x 36,5 cm.

Krackelerad. Gulnad fernissa. Retuscher längs ramkant. Smärre färgbortfall på figuren längst upp till höger. Fläckar.

Efter Raphaels målning i Vatikanmuseet, Rom