1161
618995

Giovanni Domenico Tiepolo

(Italien, 1727-1804)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
Giovanni Domenico Tiepolo
(Italien, 1727-1804)

GIOVANNI DOMENICO TIEPOLO, etsning, 1757.

"Angelica Engraves Medoro’s Name on a Tree". 26,4 x 19,8 cm, bladstorlek 35,4 x 27,5 cm.

Gulnad, något missfärgad längs bladets kanter. Fuktfläck i nedre vänster hörn. Fläckar. Vattenstämpel i pappret.

Proveniens

Professor Bengt-Olof Teuchler.