1206
622733

BORD. Nordtyskland, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Fanerat med valnöt och lönn. Rektangulär skiva med profilerad kant. Inläggningar av rutor och kuber. Längd 70, bredd 51, höjd 75 cm.

Fanerlagningar.