1240
653696

STOLAR, sex stycken. Sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Vitmålade och förgyllda. Stoppad sits och ryggbricka. Pastellagedekor av egyptiserande figurer och lagerstav.