1252
616241

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. I ramen infällt spegelglas. Dekor av rocailler, blommor och krönande mussla. Höjd 130, bredd 55 cm.