1268
632135

LJUSKRONA, för sju ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 830 - 4 790 EUR
4 330 - 5 420 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Förgylld stomme av mässing behängd med prismor. Korgbotten. Dekor av palmetter och lejonmaskaroner. Höjd 85, diam 75 cm.