1268
632135

LJUSKRONA, för sju ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Förgylld stomme av mässing behängd med prismor. Korgbotten. Dekor av palmetter och lejonmaskaroner. Höjd 85, diam 75 cm.