1276
624383

AMPEL, för nio ljus. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Förgylld brons och patinerad metall. Dekor av strålformation och figurer. Höjd 110, diam 53 cm.