1276
624383

AMPEL, för nio ljus. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Förgylld brons och patinerad metall. Dekor av strålformation och figurer. Höjd 110, diam 53 cm.