1278
644996

AMPEL, för sex ljus, Ryssland, 1820/30-tal, Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Dekor av palmetter och fabeldjur. Höjd 105, diam 55 cm.