Madeleine Pyk – en samling F769
1280
611242

AMPEL, för sex ljus. Empirestil, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 730 - 3 270 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgylld och patinerad brons och mässing. Dekor av bl.a. örn och ugglor. Höjd 70, diam 65 cm. Tre kedjor à 29 cm styck medföljer.

Borrad för el.

Tilläggslista

Empirestil, 1800-talets andra hälft. Nytt utrop 25.000-30.000 kr.