1326
624716

SKULPTUR. Italien, 1700/1800-tal.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris

Serpentinsten. Herkules och kentauren Nessus (efter Giambologna 1599). Höjd 59 cm.

Skador/Delar saknas.

After the original by Giambologna 1599.