1339
664782

VÄGGPENDYL. Frankrike, 1770/80-tal. Louis XVI.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Förgylld brons. Vitemaljerad urtavla märkt "CAUSARD HGR DU ROY SUIV.T LA COUR" (Bröderna Georges och Edme C. urmakare i Paris, 1770-80-tal. Höjd 80, bredd 39 cm. Pendel och vev medföljer.