1348
664177

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Förgylld brons. I form av lyra med krönande svanhuvuden. Siffror av emalj. Höjd 48, längd 18,5 cm.

Emaljskador.