1413
640307

GRÄDDKANNA med LOCK, porslin. Kungl. Dansk, 1780-85.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor av fåglar och insekter i lövverk. Höjd 12 cm.

Små nagg på lockknopp.