166
581218

TEMPELKLOCKA, brons. Buddhistisk med datering. Qing dynasti (1644-1912).

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
185 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bär inskription rörande Qianlongs senare regerings år. Höjd 86 cm, diameter ca 62 cm.

Skador.

Proveniens

Bought in Stockholm in the 1940´s. Thence by descent.