207
588083

LAMA, brons. Tsong Khapa, Tibet, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Höjd 7 cm.

Slitage.

Tilläggslista

Provenance; Gösta (Gustaf) A. Olsson (1883-1966), director for, and owner of Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm.

Proveniens

Gösta (Gustaf) A. Olsson (1883-1966), director for, and owner of Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm.