217
625621

VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Balusterformade med stiliserade hänklar. Förgylld och patinerad reliefdekor av fåglar i blommande trädgård. Höjd 32 cm.

Slitage, nagg.