22
653424

RÖKELSEKAR med LOCK, agat. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor med maskaronringhänklar, lockknopp krönt av fohund. Höjd 11 cm.

Obet slitage.

Proveniens