256
657114

SKÅL på FOT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Djup skål på hög fot, dekor i famillevertefärger av tranor ovan lotusdam. Diameter 18 cm, höjd 14 cm.

Skador, lagning.