340
625609

RÖKELSEHÅLLARE, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Sittande fohundar med vardera vas, dekor i famille rosefärger. Höjd 22,5 cm.

Glasyrnagg, nötning.

Proveniens

Aquired at Helen Glatz, New York.