420
648889

PENSELSTÄLL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i underglasyrblått med dekor av flodlandskap samt poem. Diameter 10 cm.

Sprickor, nagg samt nedslipad.