442
640876

SKÅLFAT, två stycken. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Dekor i underglasyrblått. Diameter 19,7 cm och 20 cm.

Mindre bränningsdefekter, slitage, nagg, liten spricka.