500
585760
SNUSDOSA, av Arvid Floberg, Stockholm 1766.

Invändigt förgylld. Rektangulär med svängda sidor, graverad dekor av blommande kvistar i strålande fält. Längd 6 cm, vikt 70 gram.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

857 - 1 071 EUR

Klubbat pris:
6 000 SEK
Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Kontakta specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22