500
585760

SNUSDOSA, av Arvid Floberg, Stockholm 1766.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Invändigt förgylld. Rektangulär med svängda sidor, graverad dekor av blommande kvistar i strålande fält. Längd 6 cm, vikt 70 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.