585760

500. SNUSDOSA, av Arvid Floberg, Stockholm 1766.

Invändigt förgylld. Rektangulär med svängda sidor, graverad dekor av blommande kvistar i strålande fält. Längd 6 cm, vikt 70 gram.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/857 - 1 071 EUR
Klubbat pris
6 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto