502
585755

SNUSDOSA, möjligen av Petter Lindbom (verksam i Kalmar 1754-1770 (76)).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Delvisförgylld. Kartuschformad, på locket figurscen med omgivande rokokodekor. Längd 7 cm, vikt 90 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.