505
576001

KYRKDOSA, av Johan Wennerwall, Göteborg 1761.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
266 - 444 EUR
278 - 463 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Delvis förgylld. Locket med infälld relief av bröllopsscen och tysk text. Dekor av drivna knäckar. Profilerade, räfflade kanter. Diameter 5 cm, vikt 60 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.