576662

507. TUMLARE, av Jonas Lexell, Åbo 1754.

Spår av förgyllning, runt mynningen vågband. Diameter 6,5 cm, vikt 53 gram.

Obetydliga bucklor.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK / 642 - 857 EUR
Klubbat pris
10 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto