576662

507. TUMLARE, av Jonas Lexell, Åbo 1754.

Spår av förgyllning, runt mynningen vågband. Diameter 6,5 cm, vikt 53 gram.

Obetydliga bucklor.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK/642 - 857 EUR
Klubbat pris
10 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wehtje

Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa

+46 (0)8 614 08 22
anna.wehtje@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto