514
576796

KALK, av Jeremaias Wallbom, Uddevalla 1797.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Delvis förgylld, klockformad på hög fot, slät med pärlstav. Initialer. Höjd 12,5 cm, vikt 48 gram.

Skaftet med lagning.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.