529
647663

SKED, med kronknopp, av Nils Grubb, Hudiksvall 1759.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360 - 540 EUR
380 - 569 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Delvis förgylld, i bladet gravyr, skaftet med vågband, konopp med ringhängen. Vikt 26 gram.

Ringhängen saknas.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.