590
629841

DESSERTGAFFLAR, tretenade, 10 st (7+1+1+1), av Lars Boye, Stockholm 1780 och

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Petter Eneroth, Stockholm 1797, Anders Ulfsberg, Stockholm 1792 samt O. Lindeberg, Stockholm 1880. Gammalsvensk modell. Stämplat monogram. Vikt 346 gram.

Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

368. Arvid Castman, salt- och pepparströare, ett par, silver, Eksjö 1761. Rokoko.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK