593
627784

DOSA, av Johan Joachim Krusemann, (verksam i Riga 1778-1804).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Delvis förgylld, rund med dekor av grverat vapen i bandrosett, minnestext med dateringar. Diameter 7,5 cm, vikt 130 gram.

Bruksslitage.

Proveniens

Familjen von Fromhold, Livland.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

935. Joan Miró, Ur "La Bague d'Aurore".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK