63
651695

RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Liggande elefant med hål i ryggen för rökelse. Längd 22 cm. Höjd 18 cm.

Slitage, lock saknas.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.