66
651696

RÖKELSEKAR, kopparlegering. Mingdynastin, 1600-tal med Xuandes fyra karaktärers märke.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
755 - 943 EUR
863 - 1 080 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med uppsvängda hänklar. Höjd 8,5 cm, längd 11,5 cm.

Slitage, anlupen.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.