746
502509

ÖRHÄNGEN med hjärtslipade smaragder och briljantslipade diamanter.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 640 - 3 520 EUR
2 800 - 3 730 USD
Klubbat pris

Smaragder, ca 2,70 ct samt 3,70 ct. Diamanter, totalt ca, 2,52 ct. 18K guld. Höjd 3,2 cm. Certifikat från DSEF medföljer.

Bruksslitage, mindre repor.