Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
836
637017

HÄNGE/MEDALJONG med dekor av kors, pärlor och cabochonslipad agat.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris

14K guld, ej stämplat. Längd ca 5 cm. Totalvikt (ink inre skyddsglaset) ca 25,5 g. Etui medföljer.

Inre skyddsglaset är något skadad. Pärlorna är av ojämna formen. Bruksslitage, mindre repor.