853
614178

BRODERADE TAVLOR, 1 par. 18 x 22,5 cm vardera, med ramar 25,5 x 30 cm vardera. Signerade och daterade

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Stockholm, 12 December 1815 E:S: "Vue prise dans le Port de Dieppe" och Stockholm 20 december 1816 S:S: "Vue des environs de Caudebec en Normandie". Även laverade. Samtida förgyllda ramar.

Obetydliga fläckar och veck. Ramarna med obetydliga skador.