864
657498

SEMIANTIK KHORASAN. 474 x 399 cm.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 380 - 6 140 EUR
4 560 - 6 380 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Mörkblåmelerad spegel med stor polykrom medaljong och hörnornament med spaljémönster och blommor. Bred ljus kamelhårsfärgad huvudbård med spaljémönster , blommor och granatäpplen.

Obetydligt ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar, lagningar, kompletteringar. En långsida med en ca 5 cm lång reva, en kortsida saknar flera knutrader.

Tilläggslista

En långsida med en ca 5 cm lång reva.