876
633810

ANTIKT UZBEKISTANSKT SUZANI-BRODERI. 253,5 x 142 cm (medföljer 246x35 samt 108x9 och 138x7 cm).

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Närmast yttäckande polykromt broderi med stora stiliserade blommor. Bård med blomranka.

Ituskuren och ihopsatt. Något slitage, smutsig, fläckar, smärre skador och lagningar. De medföljande delarna är slitna.

Tilläggslista

Antikt