"The Sick Child" (Det syke barn I./ Das Kranke Kind I)
Etsning, 1894, Wolls sjätte état av totalt sju, signerad med blyerts, tryckt av Otto Felsing, Berlin och med hans signatur. 38,5 x 29,1 cm, bladstorlek 56 x 39,8 cm.
Privatsamling, Malmö (se även kat no 179, 180 och 181 i denna auktion).
Woll 7. Schiefler 7.