989
632882

Theodor Lundberg

(Sverige, 1852-1926)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Theodor Lundberg
(Sverige, 1852-1926)

Prins Eugen

Signerad TL och daterad 1920. Gjutarstämpel Otto Meyer fud. Grönpatinerad brons, höjd 54 cm.